uzun-donem-arac-kiralama-avantaj

Uzun Dönem Araç Kiralama ile Rahat Edin!

Birçok kişi her yıl aynı arabayı kullanmaktan ciddi bir biçimde rahatsızlık duyar ancak araç alım-satım süreci çok sancılığı olduğu için de yıllarca aynı araca mahkum kalıyor. Bu yorucu, zamanınızın önemli bir kısmını alan ve riskli işlemlere alternatif olarak uzun dönem araç kiralama özellikle son dönemde oldukça ilgi gören bir sektör haline gelmeyi başardı.

Bir araç satın almaya karar verdiğiniz taktirde, eğer teknoloji ile de aranız pek iyi değilse, galeri galeri gezip sizin için en uygun aracı bulmaya çalışırsınız. Galerilerin dışında belirli semtlerde genellikle Pazar günleri kurulan araba pazarları da araç satın almak isteyen bireylerin ilgi alanı haline gelmektedir. Bu saydıklarımın tümü oldukça vakit alan ve yorucu süreçlerdir.

Özellikle iş dünyasında artan rekabet, çalışanların vakitlerini eski dönemlere oranla çok daha fazla alır duruma geldi ve nerdeyse kimsenin kafasını bile kaşıyacak hali kalmadı. Haftaiçi yetmezmiş gibi haftasonu bile çalışır hale geldiğimiz günümüzde, araç satın almak için her haftasonu fellik fellik gezmek tam bir kabus olmaktadır.

araç kiralarken karar vermek

Genç ve orta yaşlı çalışanlar için durum böyleyken ya yaşlılar için durum nasıl? Daha da kötü..!İstanbul gibi bir şehirde, araç almak için hiç durmadan galeri veya araba pazarı gezmek, enerjinizin büyük bir kısmını alacağı gibi sizi sıkıntıdan sinir hastası edebilir. Trafik, karmaşa ve gürültü sizi araç almak için çıktığınız yoldan geri dahi döndürebilir.

Araç satın alma sürecinin bir diğer dezavantajı ise dolandırıcılık riskidir. Aslına bakarsanız, araç almak isterken kandırılanların sayısını bilseniz, hiç tereddüt etmeden uzun dönem araç kiralama opsiyonunu devreye sokarsınız. Peki araç satın almak isteyenler, ne gibi durumlarda dolandırıcılıkla karşılaşabiliyorlar? Anlatayım…

Araç satın alma işlemi sırasında veya daha sonrasında kandırılabileceğiniz iki muhtemel senaryo vardır. İlki düşündüğünüz ve size anlatılan aracın kusurlu olma ihtimali diğeri ise takas sırasında sahte bir aracın size satılmasıdır.

Araç satın almak istediğinizde, alacağınız araçtan en büyük beklentiniz sorunsuz olmasıdır herhalde. Araç alım-satım işlemlerinin birçoğunda bu problem ile karşılaşılıyor ve alıcı bozuk bir araçla dolandırılabiliyor. Dolayısıyla araç birden değerinin çok altına iniyor ve büyük sıkıntılar meydana geliyor. Ayrıca kazıklanan alıcı da, aldığı aracı başkasına satmak istediği için bu süreç bu şekilde devam edip gidiyor.

Bazı alıcılar ne yazık ki bu kadar da şanslı değil. Yani daha satın aldıklarını düşündükleri araç ellerine bile geçmeden ne kadar kötü bir ticaret yaptıklarının farkına varıyorlar. Dolandırıcılık vakalarının oldukça sık yaşandığı ülkemizde, sahte araç riski ile karşılaşmamak için uzun dönem araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz.

Uzun dönem araç kiralama ile yukarıda anlattığım sorunları yaşamayacağınız gibi çok büyük avantajlar da sizin yanınızda olacaktır.

Uzun dönem araç kiralamanın en büyük avantajı vergi, kasko ve bakım gibi can sıkıcı konular ile uğraşmayacak olmanızdır. Ayrıca her yıl yenilenecek araçlar ile konfor ve kaliteyi aynı zamanda bulabilirsiniz.

Uzun dönem araç kiralama ile bir araç kiraladığınız taktirde; vergi, kasko, trafik sigortası ve bakım ücretleri kesinlikle ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca talihsiz bir kaza yapmanız durumunda ise yine kazadan oluşacak hasar için herhangi bir bedel ödemeyeceğiniz gibi mağdur olmamanız için hemen size yeni bir araç tahsis edilecektir. Anlayacağınız gibi hem kafanız rahat edecek hem de belki de hiçbir zaman satın alma fırsatı bulamayacağınız araçları kullanabilme ayrıcalığına ulaşacaksınız.

Uzun dönem araç kiralama Avrupa ve Amerika başta olmak üzere birçok gelişmiş ülkede çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bilinçli ve hesap yapabilen bireyler, sektörün de gelişmesi ile bu sektörü aktif olarak kullanabilir hale gelmişlerdir. Ülkemizde de uzun dönem araç kiralama, yavaş yavaş popüler olmaya başladı. TMZ motors gibi sektöre yön veren firmaların yardımı ile önümüzdeki yıllarda çevremizde çok daha fazla uzun dönem araç kiralamış birey olacak gibi duruyor.

TMZ filo kiralama olarak uzun dönem araç kiralama konusunda müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılayarak, profesyonel hizmet anlayışını merkezimizde tutmaktayız. Piyasaya oranla fiyat esnekliğini de elinde tutabilen bir firma olan TMZ, sektörde çok önemli bir yerde konumlanmaktadır. Eğer uzun dönem araç kiralama servislerimiz hakkında bilgi almak ve araçlarımızı görmek isterseniz, dilediğiniz zaman Bahçelievler’de yer alan ofisimizi ziyarete gelebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Herhangi bir sorunuz varsa paylaşabilirsiniz
Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir