Ucuz Araç Kiralama Sırları

Ucuz Araç Kiralamanın Sırları

Ucuz araç kiralama siz araba kiralama müşterilerinin bazı detayları göz önünde bulundurarak kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir şeydir. Araç kiralama söz konusu olduğunda müşteri olarak beklentilerimizin başında araç kiralama firmasına duyulan güven, birinci sınıf araçlar ve uygun fiyat gelmektedir. Araçlar ve güven konusunda içiniz rahatsa artık fiyat aşamasına geçebilirsiniz. Peki ucuz araç kiralama nasıl gerçekleştirilir ? Ekstra masraflar sonrasında tarafınıza çıkarılır mı ? Gelin beraber inceleyelim.

Ucuz Araç Kiralama Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

Ucuz Araç Kiralama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ucuz Araç Kiralama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ucuz araç kiralama tüyoları sayesinde maliyetlerinizi düşürecek , bilinçli bir şekilde daha uygun fiyata arabanızı kiralayabileceksiniz.

 1. Araç kiralama fiyatları sezona göre değişiklik gösterir

  Genellikle Türkiye’de araç kiralamaya rağbet bahar ve yaz aylarında daha fazladır. Bununla birlikte araç kiralama firmaları yaz aylarında fiyatları biraz yukarı çekebilirler. Bahar ve yaz aylarında araç kiralayacaksanız , aracınızı belirleyip bu rezervasyonu önceden gerçekleştirin ve fiyatı sabitleyin. Gerekirse ön sözleşme yapın. Son değişiklik tarihini de sözleşmeye ekleyin.

 2. Araç kiralama fiyatları kiralanma süresine göre artar veya azalır.

  Günlük araç kiralama ile haftalık araç kiralama arasında , gün başına maliyet oldukça farklılaşır. Aynı şekilde bir haftadan fazla araç kiralama fiyatları da gün başına maliyeti düşürürler. Aylık veya birkaç aylık araç kiralamak isterseniz , günlük araç kiralama maliyetiniz oldukça düşecektir. Sadece bir günlük araç kiralama ihtiyacınız var ise yapacak pek fazla bir şey olmayabilir fakat gün sayısını arttırma imkanınız olursa ciddi fiyat avantajı sağlarsınız.

 3. Araç kiralama noktanızı değiştirmeyin.

  Ucuz araç kiralama söz konusu olduğunda sürekli aynı noktadan araç kiralamanız hem siz ve firma arasında karşılıklı güveni taze tutacak , aynı zamanda da fiyat avantajı sağlayacak bir durum oluşturacaksınız. Araç kiralama fiyatları firmaların o anki araç kapasitesine göre de değişebilir fakat siz öncelikli bir müşteri iseniz fiyatı sabitleyebilir , hatta aşağı çekebilirsiniz. Araç kiralama firması sizlerin sürekli onlarla çalıştığı bilinci ile size fiyat indirimi sunabilir. Tabiki güven problemi veya serviste herhangi bir sıkıntı yaşarsanız , arkanıza bile bakmadan daha güvenilir araç kiralama firması bulmalısınız.

 4. Oluşabilecek ekstra maliyetlerin önünü önceden alın.

  Araç kiralamadan önce genellikle dikkat edilen konu araç kiralama fiyatıdır ve uygun olması beklenir. Fakat tarafınıza kiralama sırasında veya sonrasında oluşabilecek bazı maliyetler vardır. Bu maliyetleri önceden sözleşmeye bağlamalı ve huzurlu bir biçimde aracınızı kiralamalısınız. Hırsızlığa karşı koruma, hasar sorumluluk güvencesinin sözleşmenizde olmasına dikkat edin. Değişiklik maliyeti oluşmaması için önceden firma ile bu konuda görüşün. Sözleşmenize gerekli maddeleri ekleyin. Bunun yanında aracınızı teslim alırken aracınızın içini ve dışını dikkatlice kontrol edin. Hasarları sözleşmeye not ettirin, iç aksamların çalıştığından emin olun. Var ise aracın önceki kazaları hakkında bilgi alın.

 5. Sadece araç kiralama fiyatını değil, diğer maliyetleri de hesaplayın

  Kiralık aracınızda olmasını isteyeceğiniz navigasyon, bebek koltuğu gibi ekstralar size maliyet olarak dönebilir. Bu miktarları , araç kiralama fiyatını sorgularken öğrenin. Karşılaştırmanızı toplam fiyat üzerinden gerçekleştirin.

 6. Aracınızın yakıt tüketimi hakkında bilgi alın.

  Ucuz araç kiralama konusunda dikkat ediyorsanız, bir maliyetiniz de yakıt maliyetiniz olacaktır. Kiralayacağınız aracın yakıt maliyeti hakkında internet üzerinden bilgi edinin. Araç yakıt maliyetlerini karşılaştırın ve düşük yakıt yakan araç kiralayın.

 7. Aracın yakıtını siz alın

  Aracınızı full depo şeklinde teslim aldıysanız , full depo şeklinde teslim edin. Nasıl teslim aldıysanız o şekilde bırakın. Araç kiralama firmalarının yakıt fiyatları , normal fiyattan fazla olabilir. Kendinizi garantiye alın.

Sonuç olarak ucuz araç kiralama konusunda dikkat etmeniz gereken bir çok şey bulunmaktadır. Paranızı çöpe atmayın ve güven içerisinde uygun fiyatlara araçlarınızı kiralayın.

Bakırköy rent a car firması olarak TMZ Filo Kiralama  sizleri güven içerisinde ağırlamaya hazır.

İyi sürüşler

[ratings]

0 cevaplar

Cevapla

Herhangi bir sorunuz varsa paylaşabilirsiniz
Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir