uzun-araba-yolculugu

Kiralık Araç : Uzun Yolculuklarda Yanınızda Olması Gerekenler

Araç kiraladınız , ailenizle veya arkadaşlarınızla tatile gidiyorsunuz. Gitmeniz gereken uzun bir yol, görmeniz gereken bir çok yer var. Bu yazıda kiralık aracınızda ve sizlerin yanında olması gerekenlerden bahsedeceğim.

Araç kiralama basit ama dikkat edilmesi gereken bir konudur. Güvenilir şekilde , kafanızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde aracınızı kiralamanız , kiraladığınız aracın bakımı zamanında yapılmış , herhangi bir sorunu olmadığının teyidini araç kiralama firması tarafından almış olmanız gerekir.

Peki fiyat , model üzerinde düşündünüz, bir çok firma ile iletişime geçtiniz ve sizin için doğru olan firma ve modeli bulduğunuzu varsayalım. Peki bu uzun yolculukta kiralık aracınızda ve sizlerin yanında bulunması gerekenler nelerdir ?

  1. Uzun bir yola çıkacaksınız ve muhtemelen her gün farklı yerleri görebilmek için kiralık aracınızı kullanacaksınız. Bilmediğiniz yerlere gidebileceğiniz ihtimalini bulundurarak aracınızda navigasyon cihazının olmasına özen gösterin. Navigasyon cihazı gidiş geliş yol üzerinde ve varış noktanızdaki günlük seyahatlarinizde size oldukça yardımcı olacaktır. Sürüşe başlamadan önce navigasyonun cihazının doğru bir şekilde çalıştığından emin olun.
  2. Aracınızda navigasyonun yanında karayolları haritası olmasına dikkat edin. Şehir dışı seyahatlerde hala günümüzde navigasyona yüzde yüz güvenilemeyebiliyor. Karayolları haritası cihazının şarşı bittiğinde veya cihazınız tam olarak doğru şekilde çalışmadığında size yardımcı olacaktır.
  3. Stepne – beşinci tekerin kiralık aracınızda bulunduğundan emin olun. Araç kiralama firmasına tekerin sağlam olup olmadığını sorun. krikonun ve diğer lastik değiştirmek için kullanacağınız tam olarak kiralık araçta bulunduğundan emin olun.
  4. Kiralık Araç üzerinde ilk yardım çantası bulunduğundan da emin olun. Kullanmanızı hiç bir zaman ummadığımız ilk yardım çantası yaşanılan herhangi bir talihsizlik anında sizler için çok önemli hale gelebilir.
  5. Araç kiralama firma iletişim bilgilerini not edin. En az iki yetkilinin telefon numaları yazılı olarak yanınızda bulunsun. Oto kiralama sözleşmesi ile birlikte iletişim bilgileri yapacağınız uzun yolculukta her zaman yanınızda bulunsun. Herhangi bir sorun anında firma ile iletişime geçebilirsiniz

Tüm bunların yanında ihtiyaçlarınızı planlayın , tatilinizin ve yolculuğunuzun tadını sonuna kadar çıkarın.

Uzun süreli tarafımızdan kiralayabileceğiniz araçları görebilmek için Kiralık Araçlar sayfamıza bakabilirsiniz.

Konu ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İyi yolculuklar

[ratings]

0 cevaplar

Cevapla

Herhangi bir sorunuz varsa paylaşabilirsiniz
Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir