Yazılar

Filo Kiralamanın Finansal Avantajları

Günümüzde bir çok firma artık araç satın almak yerine kiralama yolunu seçmektedir. Şirketler filo kiralama ile birlikte bakım sorumlulukları , sıfır model araçların kullanımı dışında bir çok finansal avantajı da yakalarlar. Filo kiralama , başka bir deyiş ile, çok sayıda aracı uzun süreli olarak kiralama , şirketlere KDV indirimi imkanı , Motorlu taşıtlar vergisinin vergiden düşürülmesi , araç bakım masraflarının gider olarak gösterilmesi , güçlü bilanço imkanı tanıması gibi bir çok avantajı beraberinde getirir. Bu yazımızda bu avantajları birer birer inceleyeceğiz fakat öncelikle tüm firmaların karşı karşıya geldikleri satın almak veya kiralamak sorunsalına bir giriş yapalım.

Filo Kiralama veya Satın Alma Kararı

Araç kiralamak veya satın almak kararı

Bir çok firma günümüzde bu kararı vermek konusunda sorun yaşamaktadırlar. Bu sorunun temelinde firma sahiplerinin düşünceleri, refleksleri , yapılan maliyet analizleri etkili olmaktadır. Filo satın alınırken firmalarda oluşabilecek ekstra maliyetleri birlikte sıralayalım.

 1. Satın almak için Firmanın ciddi bir nakit yatırımı yapması gerekmektedir. Genellikle bu yatırım için finans Bankalardan kredi yoluyla sağlanır. Uzun vadeli kredi taksitleriyle geri ödenecek banka kredilerinin faizleri ek maliyet olarak firmaya yansır.
 2. Filo satın almada bir başka oluşacak gizli maliyet , amortisman bedelidir. Araba satın alındığı andan itibaren değer kaybeden bir yatırım aracıdır. Firmalar çok sayıda araba satın aldıklarında, bu arabalar çalışanlar tarafından kullanılacak ve ileride satılmak üzere 2.el piyasasına gireceklerdir. Satın alınan miktar ile , satış fiyatı arasındaki oluşacak negatif miktar , firmanızda oluşacak amortisman maliyetidir. Nakit para çıkışı olmaz fakat farktan dolayı zarar edersiniz.
 3. Satın alınan araçların sigorta bedelleri , bakım giderleri ,kasko maliyetleri oluşacak , bu maliyetlerin yanı sıra , araçlar konusundaki iş akışını takip etmesi gereken çalışana ücret ödemesi yapılacaktır.
 4. Araç yenilenirken satış miktarı ile defter değeri arasındaki oluşabilecek tutardan dolayı vergi ödenmesi de gerekebilir. Hem satın alınan araçların değer kaybetmelerinden dolayı zarar oluşur , hem de vergi ödemesi gerçekleştirerek ekstra maliyet yaratabilirsiniz.
 5. Bankadan kredi çekildiğinde ve filo satın alındığında , kredi borcunuz bilançonuz içerisinde bulunur ve finansal açıdan size bir yük olur. Borçlanabilirliğinizi azaltarak, uzun vadede sürekli olarak finansal yükümlülüğü devam ettirirsiniz.

Filo Kiralama Finansal Tutarlar ve Avantajlar

Filo Kiralamada Finansal Avantajlar

Yukarıda araç satın alımında sıraladığımız ana kalem ekstra maliyetler filo kiralama gerçekleştiğinde oluşmazlar. Filo Kiralamanın Finansal Kalemlerini ve avantajlarını birlikte inceleyelim

 1. Arabanın yatırım aracı olmadığını yazımızda belirtmiştik. Dolayısı ile , firmanın kullanacağı araçlara yatırım yapması , bunun için bankadan kredi çekip , faiz ödemesinin yanısı sıra uzun dönem araç kiralama gerçekleştirilirse firma sadece araç kiralama şirketinin aylık olarak keseceği faturayı öderler. Gelecekte herhangi bir finansal borç oluşmaz, faiz ödemesi yapılmaz.
 2. Araç satın aldığınızda gerçekleştirilen amortisman bedeli , uzun süreli araç kiralamalarında gerçekleşmez. Araçlarınız her sene son model olarak araç kiralama firması tarafından yenilenirler.
 3. Filo kiralama sayesinde ekstra kasko , trafik sigortası , bakım maliyetleri oluşmaz , tüm maliyetler kiralama firması ile anlaşılan aylık tutar içerisindedir. Araçlar konusunda ekstra maliyetleriniz oluşmaz. Tüm iş takip sorumluluğu da kiralama şirketine ait olup , herhangi bir kaza veya bakım durumunda firmanıza yedek araç anında tahsis edilir.
 4. Satın almalarda oluşan KDV’lerde KDV indirimi kullanılamamasına rağmen , filo kiralamalarında firmaya kesilen faturanın KDV ‘sinin tamamı KDV indiriminden faydalanabilir. Aynı şekilde satın almalarda , ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi , kabul edilmeyen gider olarak görüldüğünden , gider olarak gösterilemezler , araç kiralamalarında bu miktarı gider olarak gösterip, vergiden düşebilirsiniz.
 5. Uzun dönem araç kiralama muhasebinizde çok büyük kolaylık sağlar. Araçlar şirket varlıklarına eklenmez, büyük maliyetler oluşmaz, sadece oluşacak aylık faturayı maliyet olarak bilançonuza girersiniz. Bu gideri verginizden düşebilirsiniz.
 6. Araç kiralama firmasının yöneteceği bir çok maliyet (bakım, kasko, trafik sigortası vs) kendileri tarafından yönetilir, firmanıza sadece tek bir fatura kesilir.
 7. Tüm bunların dışında firmanıza özel olarak sunulabilecek diğer finansal avantajları (uygun fiyat, taksitlendirme seçeneği, vs) firma ile görüşebilir , ve düzenleyebilirsiniz. Ekstra talepleriniz de araç kiralama şirketi tarafından incelenir.

Tüm bu konularda siz firma sahiplerini detaylı bir şekilde bilgilendirebiliriz. Firmamız ile iletişime geçin , sizleri ofisimizde ağırlayalım. Maliyet analizinizi birlikte yapalım , sizlere sunabileceğimiz ekstra avantajlar konusunda bilgilendirelim.

[ratings]

Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Günümüzde bir çok birey çeşitli sebeplerden dolayı uzun dönem araç kiralama üzerinde durmaktadır. Artık insanlar bile araç kiralamanın mı yoksa satın almanın mı karlı olduğunu düşünmeye başlamışlardır. Günümüzde araç satın alırken sadece satın alma tutarının yanında yakıt , bakım , sigorta , vergi gibi bir çok maliyetler de beraberinde gelmektedir. Kurumsal firmalar bazında uzun yıllardan beri uzun dönem araç kiralama konusu gündemdedir. Bir çok firma halihazırda araçlarını satın almak yerine , filo kiralama şeklinde araç kiralama şirketlerinden kiralamaktadırlar. Firmalar uzun dönem araç kiralama fiyatlarının , günlük araç kiralama fiyatlarına oranla daha düşük olmasının yanı sıra, bir çok aracı beraber kiralayarak ciddi bir tasarruf , ve finansal avantaj kazanmaktadırlar. Bizler de ,TMZ Filo Kiralama  olarak bu yazımızda bireysel uzun dönem araç kiralama konusunda detaylıca bir çalışma yapmak istedik.

Uzun dönem kiralayabileceğiniz araçları linki tıklayarak görebilir, bizler ile iletişime geçebilirsiniz.  Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir ?

Uzun Süreli Araç Kiralama

Uzun Süreli Araç Kiralama

Bir ay ve üzerindeki zaman dilimlerinde araç kiralamaya, uzun dönem araç kiralama denir. Bireysel uzun dönem araç kiralama veya firmalar için operasyonel araç kiralama olarak da kullanılan bir tabirdir. Firmalar bazında satın almanın yerini tutan uzun dönem araç kiralama , genellikle şirketler tarafından filo şeklinde yapılır. Şirketler araç kiralama firmalarından ellerinde bulundurdukları araç filolarını ihtiyaçları oranında kiralarlar. Gelin birlikte bireysel uzun dönem araç kiralamayı inceleyelim.

Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Günümüzde , özellikle ülkemizde, giderek arabalar aileler ve bireyler için lüks olmaya başlamıştır. Yüksek yakıt maliyetleri, sigorta ücretleri , bakım masrafları derken aracın satın alınması bir yana, sürekli maliyetler de bütçeleri sarsmaya başlamıştır. Eğer bir araç satın aldıysanız , aşağıdaki kalemler sizlerin sürekli maliyetleriniz olacaktır.

 1. Yakıt Maliyeti
 2. Kasko Maliyeti
 3. Trafik Sigortası Maliyeti
 4. Bakım Maliyeti
 5. Tekerlek Değişiklik Maliyeti

Aracınız yoksa , bir de bunun üzerine araç satın alma tutarını eklerseniz , bireyler için de araç satın alma çok maliyetli ve zahmetli hale gelmektedir.

Peki Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama sizlere nasıl fırsatlar sunabilir ?

Uzun Donem Araç Kiralama Fırsatları

Uzun Donem Araç Kiralama Fırsatları

Bireysel uzun dönem araç kiralama ile birlikte bireyler bazı maliyet avantajlarına sahip olurlar. Bunlardan bazıları şu şekildedir ;

 • Aracınızı satın alma maliyetiniz olmaz. Bu tutarı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Kasko maliyetiniz olmaz. Sizlerin yerine araç kiralama firması kasko ücretlerini ve sorumluluğunu üzerine alır.
 • Trafik sigortası maliyetiniz olmaz. Aynı şekilde yine araç kiralama firması tarafından bu maliyetler ödenir.
 • Bakım maliyetiniz olmaz. Aracınızın bakım gerensinimi olduğunda , bakım işlemleri araç kiralama firması tarafından organize edilecek , bu süreç içerisinde arabasız kalmayacak, sizlere araç tahsis edilecektir.
 • Tekerlek değişim maliyetiniz olmaz. Sezon değişimlerinde , araçlarınızın tekerlerini değiştirmek hem yakıt tasarrufu hem de güvenli sürüş açısından gerekli bir konudur. Uzun dönem araç kiralamalarda tekerlekleriniz araç kiralama firması tarafından sezon başlangıçlarında değiştirilir.
 • Şanssız bir kaza , veya arıza durumunda , araç kiralama firması sizlere yine yeni bir araç tahsis edecek, bu süre içerisinde arıza veya hasarın düzeltilmesi ile siz değil araç kiralama firması uğraşacaktır.

Özetle bireysel uzun dönem araç kiralama gerçekleştirirseniz , kafanız rahat bir şekilde “0 km” aracınızı kullanabilirsiniz. Sigortaları ile uğraşmaşsınız, bakımı ile uğraşmazsınız , tüm sorumluluğu araç kiralama firmasına verirsiniz.

Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama Karlı mıdır ?

Bu soruya net bir şekilde cevap vermek hem doğru hem de etik olmaz. Eğer böyle bir karar alma arifesinde iseniz , bir çok değişkeni hesaba katmanız gerekir. Tüm değişkenleri denklemin iki tarafında topladıktan sonra karar vermeniz daha doğru olacaktır. Peki nedir bu değişkenler ?

 1. Satın alacak veya kiralayacağınız aracın modeli
  Bir çok maliyeti de beraberinde etkileyecek bu değişken kararınızda önemli bir yer tutmaktadır. Satın alacağınız aracın vergi tutarı , bakım maliyetleri , sigorta fiyatlarını uzun dönem araç kiralama fiyatları ile karşılaştırıp değerlendirmelisiniz.
 2. Satın Alacağınız Aracın 2. El Değer Kaybı ve Kaza Anındaki Kaybınız
  “0” km bir araç satın aldığınız ve daha 1 yıl geçmeden değeri 10.000 TL kaybetti . Araba piyasası çok nankör bir piyasadır. İnsanların yatırımlarını arabalara yapması, arabaların değer kazanmak bir yana kaybetmesinden ötürü yanlıştır. Araç satın aldığınız zaman sizi en çok ilgilendirecek konu aracınızın olası değer kaybıdır. Bunun yanında eğer kaza da yaparsanız , aracınız bir miktar daha değer kaybedecek size eksi olarak yansıyacaktır. Uzun dönem araç kiralama şeklinde satın almak yerine kiralarsanız , bu değer kaybını yaşamazsınız çünkü yatırım yapmazsınız. Araba sizin değildir, sadece kiralıyorsunuzdur.
 3. Aracınızı Kiralayacağınız Süre
  6 aylık araç kiralama ile 1 sene veya 2-3 sene fiyatları birbirlerinden aylık bazda farklıdır. Ne kadar uzun araç kiralama yaparsanız , kiralama fiyatları o kadar düşecektir. Bu da sizlerin karar vermenizde odaklanmanız gereken değişkenlerden bir tanesidir.
 4. Araç Satın Alma Yerine Kiraladığınızda Kazanacağınız Finansal Kaynak
  Araç satın aldığınızda ciddi bir kaynağınızı satın alırken harcarsınız. Üstüne üstlük bazı kişiler kredi alırlar , ve kredi tutarları ile araç satın alıp , bir de kredi faizi öderler. Bu bireyler üzerinde ciddi bir finansal yük yaratır. Ciddi miktarda parayı kaybetmiş olursunuz. Kredi kullanmadan araç satın aldığınızı farz edersek , o paranın size finansal kaynak olarak getiri faizini de gözden çıkarmanız gerekmektedir. Satın aldığınız araç hem değer kaybedecek , hem de tüm paranızın getiri faizlerinden vazgeçeceksinizdir. Bunun yanı sıra uzun dönem araç kiralama gerçekleştirirseniz , faturalarınızı aylık olarak ödeyecek finans kaynağınızı koruma altına alacaksınızdır.
 5. Farklı Firmaların Fiyatları ve Sunduğu Hizmetler
  Her bir firma farklı imkan ve fiyatlara sahip olabilir. Bu konuda da ciddi araştırma yapmanız gerekecektir. Kiralayacağınız araçlar “0” km ise , farklı firmalardan aynı şartlarda , aynı arabalar için ücret talep edin. Hizmetlerini kontrol ediniz.

Tüm bu değişkenleri kendi özel durumunuz içerisinde detaylı bir şekilde değerlendirerek uzun dönem araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kiralarken hem karlı çıkabilir , hem de bir çok sorumluluğu üzerinizden atmanızın huzurunu yaşarsınız.

[ratings]

Ucuz Araç Kiralamanın Sırları

Ucuz araç kiralama siz araba kiralama müşterilerinin bazı detayları göz önünde bulundurarak kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir şeydir. Araç kiralama söz konusu olduğunda müşteri olarak beklentilerimizin başında araç kiralama firmasına duyulan güven, birinci sınıf araçlar ve uygun fiyat gelmektedir. Araçlar ve güven konusunda içiniz rahatsa artık fiyat aşamasına geçebilirsiniz. Peki ucuz araç kiralama nasıl gerçekleştirilir ? Ekstra masraflar sonrasında tarafınıza çıkarılır mı ? Gelin beraber inceleyelim.

Ucuz Araç Kiralama Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

Ucuz Araç Kiralama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ucuz Araç Kiralama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ucuz araç kiralama tüyoları sayesinde maliyetlerinizi düşürecek , bilinçli bir şekilde daha uygun fiyata arabanızı kiralayabileceksiniz.

 1. Araç kiralama fiyatları sezona göre değişiklik gösterir

  Genellikle Türkiye’de araç kiralamaya rağbet bahar ve yaz aylarında daha fazladır. Bununla birlikte araç kiralama firmaları yaz aylarında fiyatları biraz yukarı çekebilirler. Bahar ve yaz aylarında araç kiralayacaksanız , aracınızı belirleyip bu rezervasyonu önceden gerçekleştirin ve fiyatı sabitleyin. Gerekirse ön sözleşme yapın. Son değişiklik tarihini de sözleşmeye ekleyin.

 2. Araç kiralama fiyatları kiralanma süresine göre artar veya azalır.

  Günlük araç kiralama ile haftalık araç kiralama arasında , gün başına maliyet oldukça farklılaşır. Aynı şekilde bir haftadan fazla araç kiralama fiyatları da gün başına maliyeti düşürürler. Aylık veya birkaç aylık araç kiralamak isterseniz , günlük araç kiralama maliyetiniz oldukça düşecektir. Sadece bir günlük araç kiralama ihtiyacınız var ise yapacak pek fazla bir şey olmayabilir fakat gün sayısını arttırma imkanınız olursa ciddi fiyat avantajı sağlarsınız.

 3. Araç kiralama noktanızı değiştirmeyin.

  Ucuz araç kiralama söz konusu olduğunda sürekli aynı noktadan araç kiralamanız hem siz ve firma arasında karşılıklı güveni taze tutacak , aynı zamanda da fiyat avantajı sağlayacak bir durum oluşturacaksınız. Araç kiralama fiyatları firmaların o anki araç kapasitesine göre de değişebilir fakat siz öncelikli bir müşteri iseniz fiyatı sabitleyebilir , hatta aşağı çekebilirsiniz. Araç kiralama firması sizlerin sürekli onlarla çalıştığı bilinci ile size fiyat indirimi sunabilir. Tabiki güven problemi veya serviste herhangi bir sıkıntı yaşarsanız , arkanıza bile bakmadan daha güvenilir araç kiralama firması bulmalısınız.

 4. Oluşabilecek ekstra maliyetlerin önünü önceden alın.

  Araç kiralamadan önce genellikle dikkat edilen konu araç kiralama fiyatıdır ve uygun olması beklenir. Fakat tarafınıza kiralama sırasında veya sonrasında oluşabilecek bazı maliyetler vardır. Bu maliyetleri önceden sözleşmeye bağlamalı ve huzurlu bir biçimde aracınızı kiralamalısınız. Hırsızlığa karşı koruma, hasar sorumluluk güvencesinin sözleşmenizde olmasına dikkat edin. Değişiklik maliyeti oluşmaması için önceden firma ile bu konuda görüşün. Sözleşmenize gerekli maddeleri ekleyin. Bunun yanında aracınızı teslim alırken aracınızın içini ve dışını dikkatlice kontrol edin. Hasarları sözleşmeye not ettirin, iç aksamların çalıştığından emin olun. Var ise aracın önceki kazaları hakkında bilgi alın.

 5. Sadece araç kiralama fiyatını değil, diğer maliyetleri de hesaplayın

  Kiralık aracınızda olmasını isteyeceğiniz navigasyon, bebek koltuğu gibi ekstralar size maliyet olarak dönebilir. Bu miktarları , araç kiralama fiyatını sorgularken öğrenin. Karşılaştırmanızı toplam fiyat üzerinden gerçekleştirin.

 6. Aracınızın yakıt tüketimi hakkında bilgi alın.

  Ucuz araç kiralama konusunda dikkat ediyorsanız, bir maliyetiniz de yakıt maliyetiniz olacaktır. Kiralayacağınız aracın yakıt maliyeti hakkında internet üzerinden bilgi edinin. Araç yakıt maliyetlerini karşılaştırın ve düşük yakıt yakan araç kiralayın.

 7. Aracın yakıtını siz alın

  Aracınızı full depo şeklinde teslim aldıysanız , full depo şeklinde teslim edin. Nasıl teslim aldıysanız o şekilde bırakın. Araç kiralama firmalarının yakıt fiyatları , normal fiyattan fazla olabilir. Kendinizi garantiye alın.

Sonuç olarak ucuz araç kiralama konusunda dikkat etmeniz gereken bir çok şey bulunmaktadır. Paranızı çöpe atmayın ve güven içerisinde uygun fiyatlara araçlarınızı kiralayın.

Bakırköy rent a car firması olarak TMZ Filo Kiralama  sizleri güven içerisinde ağırlamaya hazır.

İyi sürüşler

[ratings]

Rent a Car Tercihiniz Neden TMZ Kiralık Araç Hizmetleri Olmalıdır?

Özellikle son yıllarda rent a car firmalarına olan talep oldukça arttı ve çok büyük araç kiralama şirketleri ülkemizde faaliyet gösterir hale geldi. Rekabetin artmasıyla da güçsüz oto kiralama firmaları sektörden ne yazık ki silinmeye başladı.

Rent a Car Firmaları

Peki dünyaca ünlü araç kiralama firmaları varken, neden lokal firmalar ile çalışmak isteyesiniz ki? Bu durum size ne kazandıracak? Anlatalım..

Dünyaca ünlü rent a car firmalarının ellerinde bulundurduğu tek güç güvendir. Yani size çok popüler bir araç kiralama firmasına gittiğiniz de, o şirket tarafından dolandırılma ihtimaliniz neredeyse yoktur. Yani beklediğiniz hizmeti alamayabilirsiniz veya müşteri temsilcisi sizinle pek de ilgilenemeyebilir ama kandırılmazsınız.

Yukarıda yazdıklarımdan başka global rent a car firmalarından daha farklı bir hizmet almanız pek de mümkün değildir. Peki dünyaca olmasa da ülkemizin popüler rent a car firmaları ile çalışarak neler kazanabilirsiniz?

TMZ Filo Kiralama – Bahçelievler Rent a Car

TMZ Filo Kiralama olarak biz, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleriz. Yani müşterilerimizin memnuniyeti bizler için çok önemlidir.

Bu memnuniyeti yakalayabilmek için sektördeki rent a car firmalarından çok daha farklı bir strateji benimsedik. Yani ya kaliteli hizmet ya da fiyat avantajı seçeneklerinden birini seçmek TMZ Filo Kiralamanın misyonu arasında kesinlikle yer almamaktadır. Yani müşterilerimiz kaliteli hizmet, kaliteli kiralık araçlar ve uygun fiyatları bir arada bulmaktadırlar. Müşterilerimiz ile yıllarca süren anlaşmalarımızı bu misyonumuz sayesinde kazanmaktayız.

Global bir rent a car firması ile çalışmak yerine Bahçelievler Rent a Car firması olan TMZ Filo Kiralama ile çalışmak size unutulmaz bir deneyim sunacaktır. Dünyaca ünlü bir oto kiralama firmasının verdiği güveni, fiyat avantajı ile müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.

TMZ Filo Kiralama Ne Gibi Hizmetler Vermektedir ?

TMZ Filo Kiralama olarak müşteri portföyümüzün önemli bir kısmını filo kiralama hizmetleri oluşturmaktadır. Kurumsal firmalar ile yaptığımız anlaşmalar ile filo kiralama konusunda bulunduğumuz bölgede lider konuma yükseldik.

Filo kiralama hizmetlerimizin yanı sıra uzun dönem araç kiralama portföyümüz de oldukça geniştir. Özellikle tatil dönemlerinin yaklaşması ile haftalık araç kiralama hizmetlerimizi müşterilerimiz ile buluşturmaktayız.

Siz de TMZ Kiralık Araç Hizmetleri ayıracalığı ile kaliteli hizmet ve uygun fiyat arayışındaysanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[ratings]

İstanbul’dan Araç Kiralama ve İzmir’e Bir Haftalık Tatil

Yaz ayları geliyor , tatil planları şimdiden yapılmaya başlandı. Firmaların reklamları televizyonlarda dönüyor, herkes kendisi ve ailesine uygun bir biçimde fırsatları yakalamaya çalışıyor. Bizim önereceğimiz tatil şekli ise rent a car firmalarından kiraladığınız aracınız ile sizlerin, arkadaşlarınızın ve ailenizin doyasıya eğlenerek , gezerek , maliyetsiz bir tatil yapması üzerine olacaktır.

Günümüzde bir çok insan artık herşey dahil (all inclusive) paketler yerine , farklı yerleri keşfetmeyi, gezip doyasıya eğlenmeyi seçiyorlar. Artık aile ve arkadaş çevresiyle birlikte keşfetmek de insanlara oldukça cazip geliyor. Bu yazımızda sizlere araç kiralayarak İzmir’e yapabileceğiniz yolculuktan ,maliyet avantajlarınızdan ve tatilinizden bahsedicez.

Uzun yolculuklarda yanınızda olması gerekenler ile ilgili sayfaya gitmek için linki tıklayınız.

İstanbul’dan İzmir’e nasıl gidilir ?

İstanbul İzmir arası takribi 570 km dir. İstanbul-İzmit-Gölcük-Yalova-Bursa yolu-Balıkesir Yolu-Manisa-İzmir istikameti arabayla en kısa ve düşük maliyetli güzergahtır. Takribi 570 kilometre olan güzergahı 6 saat 50 dakikada tamamlayabilirsiniz.

Araç Kiralayarak Yol Maliyetiniz Ne kadar Olacaktır ?

Kiralamak istediğiniz aracın farklılıklarına göre (motor-yakıt türü vs) değişecek maliyetiniz , ortalama bir hesap yaparsak,gidiş esnasında yakacağınız benzin litre olarak 45-50 litre olacaktır. Litre başına 4.50 TL gibi ortalama bir hesap dersek (ki dizel bir araç kiralarsanız bu fiyat 3.90 lara düşecektir) , maliyetiniz 50lt x 4.50 TL = 225 TL olacaktır. Eğer dizel olarak aracınızı kiraladıysanız , 195 TL civarında olacaktır. 4 Kişilik arkadaş grubu veya aile ile tatile gittiğinizi varsayarsak , 225×2 (dönüş yolu) / 4 = 112.5 tl kişi başı olacaktır. Aracınız dizel iste yine bu tutar , 97.5 tl olacaktır. Bunun dışında İzmir ve etrafında yapacağınız ziyaretlere göre yakıt masrafınız artabilir.

Araç Kiralayarak İzmir’e Gitmenizin Avantajları

 • Öncelikle yol maliyetiniz otobüs ücretlerinin bile altına inecek , hem komforunuzu koruyacak , aynı zamanda da ulaşım maliyetinizi düşüreceksiniz.
 • Yol kenarlarında istediğiniz yerlerde durabilir, hatta Bursa Balıkesir gibi şehirlerde ufak bir tur atabilir, yemek yiyebilirsiniz.
 • Bir çok tatilci gittikleri yerlerde lokal ulaşım bedeli öder, otobüs minibüs taksi kullanırlar. Hem komforunuz açısından hem de maliyetleriniz açısında araç kiralayarak gitmeniz size İzmir’de büyük avantaj sağlayacaktır.
 • Kiralık aracınız var ise hiç bir şeyi dert etmeyin. Şehir merkezine 20km uzaktaki oteliniz artık problem değil. Oteldeki menüyü beğenmediyseniz çok kısa sürede merkeze gidebilir, Kordon’da turlayabilirsiniz.
 • İzmir’de ve yakınında görülebilecek bir çok yer var. Ailenizle veya arkadaşlarınızla eğlenceli bir şekilde bütün bu noktalara ulaşımınız kiralık araçla çok mümkün ve kolay olacaktır.
 • Aracınız tam olarak bakımlı şekilde verilecek , yol üstünde yaşadığınız problemlerde yüzde yüz destek alabileceksiniz.

İzmir’de Kiraladığınız Araç ile Rahatlıkla Gezebileceğiniz Yerler

Ayvalık

Ayvalık Fotoğraf

Ayvalık

Ayvalık İzmir arası 156 km dir. Kolaylıkla tam bir gününüzü veya bir gece konaklayarak Ayvalık’ın tadını çıkarabilirsiniz. Taze balık keyfini , deniz kenarında sürebilir bu şirin yerde hoş vakit geçirebilirsiniz.

Şirince

İzmir’in 93 km kuzeyinde bulunan Şirince’nin muhteşem evlerini gezebilir, Şarabınızı yudumlayabilir , ve enfes tatlara kavuşabilirsiniz.

Alaçatı Çeşme

Alaçatı’yı duymayan yoktur herhalde. Taş sokaklar, beyaz evler, rengarenk çiçekler. Sörf’ün merkezi Alaçatı İzmir’e tatile giden herkesin uğraması gereken bir nokta.

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Fotoğrafı

Efes Antik Kenti

Şirince’ye gittiğiniz gün aynı şekilde Efes Antik Kentine’e de gidin. Birbirine yakın iki noktalardır. Bırakın Antik kentin tarihi dokusu sizleri başka diyarlara başka zamanlara götürsün.

Bunların dışında İzmir’de tatile gidiyorsanız görmek isteyebileceğiniz yerler;

 • Seyir Tepe
 • Kaplan
 • Sığacık – Seferihisar
 • Urla
 • Mevlana Tepesi

Eğer tatilden beklentiniz gezmek ise , araç kiralamanız kesinlikle tavsiyemizdir. Bir çok yeri özgürce gezer , arkadaşlarınızla ve ailenizle harika bir tatil keyfi yaşarsınız. Tatil yolculukları için özel fiyatlarımızı bizleri arayarak öğrenebiliriniz.

İletişim için tıklayınız.

Konu ile ilgili soru veya yorumlarınızı yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

İyi tatiller

[ratings]

Bahçelievler Rent a Car

İstanbul Avrupa yakasında araç kiralamak istiyorsanız , en uygun bölgelerden bir tanesi Bahçelievler’dir. Bakırköy ve Bahçelievler’de rent a car firması oldukça fazla bulunur ve birçoğu yıllardır deneyimli rent a car firmalarıdır.

Bahçelievler filo kiralama firmalarından kiralık araç arıyorsanız , bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güçlü araç filomuz ve ucuz fiyatlarımız ile ihtiyacınıza yönelik araçları anında teslim edebiliriz.

Bahçelievler Rent A Car Firmaları

 1. TMZ Filo Kiralama Hizmetleri

TMZ Filo Kiralama uzun yıllardır Bahçelievler’de araç kiralama hizmeti vermektedir. İster kurumsal araç kiralama , ister uzun ve kısa süreli bireysel araç kiralamarı olsun, güçlü araç filosu, düşük fiyatları ve güvenilir servisi ile sizlere araç kiralama hizmeti vermektedir. Filo Kiralama firmaları arasında güvenebileceğiniz bir adrestir.

İletişim Bilgileri

Telefon : (0212) 505-03-06
Cep       : (0507) 047-46-64
Bahçelievler Mahallesi Ömür Sokak No 10/1
Bahçelievler / İstanbul
website : http://kiralikotovar.com/kiralik-araclar/

 

 1. Dokuz Işık Grup

Bahçelievler rent a car firmalarından bir tanesi de Dokuz Işık Grup’tur. 25 yıldır araç kiralama hizmeti veren firma müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla düz, otomatik vites, benzinli veya dizel araç seçenekleriyle müşterilerine hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon : (0212) 556-92-00
İzzettin Çalışlar Cad. No:21/3
Bahçelievler Haznedar / ISTANBUL
website : http://www.dokuzisik.com.tr/tum-araclar/

 

 1. Pars Rent a Car

2010 yılında Onak Royal tarafından kurulan Pars Oto Kiralama ve Filo Hizmetleri sektördeki yenilikleri yakından takip eden , orta sınıf, üst sınıf ,Van araçları ve VIP araçları ile müşterilerine hizmet veren Bahçelievler rent a car firmalarından bir tanesidir. Güçlü araç filosuna sahip firma arazi taşıtı ve minibüsde kiralamaktadır.

İletişim Bilgileri

Telefon : (0212) 505-72-77
Cep        : (0535) 406-37-23
Talatpaşa Caddesi No:15/B
Bahçelievler / İSTANBUL
website : http://www.parsarackiralama.com/

 

 1. MD Rent a Car

Bahçelievler rent a car firmalarından MD Rent a car 2000 yılında kurulmuş olup, 2012 model araçlarıyla müşterilerine araç kiralama hizmeti vermektedir. Günlük ve uzun süreli araç kiralama hizmeti veren MD Rent a car aynı zamanda araba satışı ve sigorta acenteliği de yapmaktadır.

İletişim Bilgileri

Telefon : (0212) 502-25-55
Cep        : (0532) 355-78-15
Siyavuşpaşa Mah. Mustafa Kemal Paşa Cad. Akasya Sok. No:1
Bahçelievler / İstanbul
website : http://www.mdrentacar.com/index.php

 1. Yeşil Rent a Car

Bahçelievler’de uzun yıllardır hizmet veren başka bir firma da Yeşil Rent a Car ‘dır. Kısa ve uzun süreli araç kiralama hizmeti veren firma aynı zamanda şöförlü araç, helikopter ve yat kiralama hizmeti de vermektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon : (0212) 642-99-99
Talatpaşa Caddesi No:18 /C
Bahçelievler – İSTANBUL
website : http://yesilotokiralama.com/index.html

 

Bahçelievler bölgesinde bulunan başlıca rent a car firmaları bunlardır. Bunların dışında internetteki directorylerde bulunan firmalarda vardır.

Diğer Bahçelievler Rent a Car Firmalarının Linkleri

 

Google Maps te Bahçelievler Rent a Car Firmaları

Bahçelievler’de araç kiralamak istiyorsanız , iletişim safyamızdan bilgilerimize ulaşabilir , ve ihtiyacınız doğrultusunda aracınızı kiralayabilirsiniz.

İyi Yolculuklar

[ratings]

Kiralık Araç : Uzun Yolculuklarda Yanınızda Olması Gerekenler

Araç kiraladınız , ailenizle veya arkadaşlarınızla tatile gidiyorsunuz. Gitmeniz gereken uzun bir yol, görmeniz gereken bir çok yer var. Bu yazıda kiralık aracınızda ve sizlerin yanında olması gerekenlerden bahsedeceğim.

Araç kiralama basit ama dikkat edilmesi gereken bir konudur. Güvenilir şekilde , kafanızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde aracınızı kiralamanız , kiraladığınız aracın bakımı zamanında yapılmış , herhangi bir sorunu olmadığının teyidini araç kiralama firması tarafından almış olmanız gerekir.

Peki fiyat , model üzerinde düşündünüz, bir çok firma ile iletişime geçtiniz ve sizin için doğru olan firma ve modeli bulduğunuzu varsayalım. Peki bu uzun yolculukta kiralık aracınızda ve sizlerin yanında bulunması gerekenler nelerdir ?

 1. Uzun bir yola çıkacaksınız ve muhtemelen her gün farklı yerleri görebilmek için kiralık aracınızı kullanacaksınız. Bilmediğiniz yerlere gidebileceğiniz ihtimalini bulundurarak aracınızda navigasyon cihazının olmasına özen gösterin. Navigasyon cihazı gidiş geliş yol üzerinde ve varış noktanızdaki günlük seyahatlarinizde size oldukça yardımcı olacaktır. Sürüşe başlamadan önce navigasyonun cihazının doğru bir şekilde çalıştığından emin olun.
 2. Aracınızda navigasyonun yanında karayolları haritası olmasına dikkat edin. Şehir dışı seyahatlerde hala günümüzde navigasyona yüzde yüz güvenilemeyebiliyor. Karayolları haritası cihazının şarşı bittiğinde veya cihazınız tam olarak doğru şekilde çalışmadığında size yardımcı olacaktır.
 3. Stepne – beşinci tekerin kiralık aracınızda bulunduğundan emin olun. Araç kiralama firmasına tekerin sağlam olup olmadığını sorun. krikonun ve diğer lastik değiştirmek için kullanacağınız tam olarak kiralık araçta bulunduğundan emin olun.
 4. Kiralık Araç üzerinde ilk yardım çantası bulunduğundan da emin olun. Kullanmanızı hiç bir zaman ummadığımız ilk yardım çantası yaşanılan herhangi bir talihsizlik anında sizler için çok önemli hale gelebilir.
 5. Araç kiralama firma iletişim bilgilerini not edin. En az iki yetkilinin telefon numaları yazılı olarak yanınızda bulunsun. Oto kiralama sözleşmesi ile birlikte iletişim bilgileri yapacağınız uzun yolculukta her zaman yanınızda bulunsun. Herhangi bir sorun anında firma ile iletişime geçebilirsiniz

Tüm bunların yanında ihtiyaçlarınızı planlayın , tatilinizin ve yolculuğunuzun tadını sonuna kadar çıkarın.

Uzun süreli tarafımızdan kiralayabileceğiniz araçları görebilmek için Kiralık Araçlar sayfamıza bakabilirsiniz.

Konu ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İyi yolculuklar

[ratings]

Küçük Araç Kiralamanın Avantajları

Araç kiralarken kullanıcılar bir çok şeyi gözden geçirirler. Fiyat, model , km başına tüketilen yakıt miktarı . Tabiki model belirlerken aynı zamanda kirayalacak kişinin ihtiyaçları da göz önünde bulundurulur.

Büyük araçlar uzun yola çıkacak aileler ve bagajları için oldukça kullanışlı olsa da küçük araç kiralamanın faydalı olduğu zamanlar da vardır.

Küçük Araç Kiralamananın Avantajları

 1. Küçük araç kiralamanın en önemli avantajı başlıca fiyattır. Küçük araçların kiralama fiyatları büyük araçlara oranla daha ucuzdur. Uzun ve yorucu bir yolculuk yapmayacaksanız küçük araç kiralamak sizin için konforunuzu kaybetmeden hesaplı olacaktır
 2. Küçük aracın kullanımı büyük araçlardan daha kolay olacaktır. Kullanım kolaylığındaki ve park etme kolaylıkları eğer usta bir sürücü değilseniz işinizi oldukça kolaylaştıracak etkenlerden birtanesidir.
 3. Küçük araçlar daha düşük yakıt tüketimi yaparlar. Kiralamanın fiyatının yanı sıra bir tasarruf da yakıt tüketiminden yaparsınız.
 4. Bir diğer avantaj da doğa için olacaktır. Küçük araçlar sürüş esnasında havayı büyük araçlardan daha az kirletirler.

Küçük Araç Kiralamanın Dezavantajları

 1. Küçük araçlar büyük araçlara göre daha az konforlu olacaktır , özellikle ailenizle uzun yolculuklar yapmayı planlıyorsanız küçük kiralayacağınız araç size beklediğiniz komforu yaşatmayabilir.
 2. Küçük araç sürüşlerinizde, özellikle açık yollarda rüzgar etkisini gösterir, ve aracınızı sarsabilir. Yol tutuşu hafif olduğu için daha zayıf olabilecek küçük araçlar , büyük araçlardan da etkilenebilirler.

Özel olarak tasarrufunuz önemliyse, ve uzun bir yolculuk yapmayacaksanız , küçük araç kiralamak tam size göredir. Düşük kiralama maliyeti ve benzin tasarrufunuz cebinize yansıyacaktır.

Filo Kiralama hizmeti veren firmamızla iletişime geçmek için lütfen linki tıklayınız.

[ratings]

 

Şirketler için Araç Kiralamak mı yoksa Satın almak mı ?

Araç kiralamak mı yoksa satın almak mı ? Tüm şirketlerin üzerinde düşündüğü bu konuda karar verebilmek için bir çok ayrıntıyı hesaba katmak gerekir. Adım adım araç kiralama ve satın alma arasındaki farkları birlikte inceleyelim

Şirketiniz için araç satın almaya karar verdiğinizde ;

 1. Şirketinizden toplu bir para çıkışı gerçekleş Sermayenizden ayırdığınız bu tutar size finansal olarak bir yük olacaktır. Eğer aracınızı veya araçlarınızı banka kredisi ile almayı düşünürseniz bankaya ödemeniz gereken banka faizini de mali yük olarak düşünebilirsiniz. Aracı satın almak yerine kiralarsanız şirketinizden toplu bir para çıkışı olmayacak, bunun yerine aylık kiralama tutarı ödeyerek firmanızın bilançosunu finansal açıdan daha pozitif hale getirirsiniz.
 2. Satın aldığınız aracın veya araçların kaskolarını, trafik sigortalarını  ve motorlu taşıtlar vergilerini ödemeniz gerekir. Bütün bu maliyetler de aracın satın alınmasındaki maliyetin dışında firmanıza ek masraf olucaktır. Aracı kiraladığınız takdirde bu masraflar kiraladığınız firma tarafından ödenirler.
 3. Aracınızı satın aldınız ve satın aldığınız araca bir hasar gelmesi halinde servise vermeniz gerekecek, bu süre zarfında aracınızı kullanamayacak ve belki de sadece bu durumlar için yedek araç bulunduracaksınız. Aynı zamanda satın aldığınız aracın bakım masraflarını da ödemeniz gerekecektir. Aracı kiraladığınız takdirde , araca herhangi bir hasar geldiğinde , size bu süre zarfında kullanabilmeniz için bir araç verilecektir. Araçların bakım masrafları da , kiralayıcı firma tarafından ödenecektir.
Kiralayacak araçlarınızı ihtiyacınıza göre belirleyin

.
 4. Araç satın aldığınız takdirde satın aldığınız tutarı 5 yıla yayarak amortisman gideri olarak yazabilirsiniz , ve aracı satmanız halinde gelir beyan etmiş olur , ve kurumlar vergisi esaslarınca vergilendirilirsiniz.Araçlar için ödenen Motorlu Taşıtlar vergisi gider olarak yazılamaz. Aracı kiraladığınız takdirde aylık faturanızı gider olarak gösterebilirsiniz.Ödenen KDV indirim konusu yapılabilir.
 5. Firmanız için araç satın aldığınızda aracınız süre içerisinde yaşlanır , değiştirmeniz gerekebilir ki bu da firmanıza ekstra maliyet getirecektir. Bunun yerine araçlarını 2-3 sene içerisinde yenileyen araç kiralama firmaları sayesinde aracınız hem yeni kalacak, hem de size ekstra maliyet oluşturmayacaktır.
 6. Son olarak araç satın alma yerine kiralama yoluna giderseniz, araçlarınızın işlemleriyle ilgili uğraşması gereken personeli iş yükünden kurtarır , firmanıza zaman kazandırırsınız. Bütün işlemleri sizin yerinize araç kiralama firması yapar.

Sonuç olarak firmanızın ölçeğine göre etkileri değişmekte olan araç kiralama veya satın alma yöntemi bütün bu farklılıkları düşünmenizi gerektirmektedir. Uzun vadede sizlere kar ve zaman sağlayacak kiralama yöntemini değerlendirin, firmanız için doğru kararları verin.

[ratings]