Yazılar

Rent a Car Tercihiniz Neden TMZ Kiralık Araç Hizmetleri Olmalıdır?

Özellikle son yıllarda rent a car firmalarına olan talep oldukça arttı ve çok büyük araç kiralama şirketleri ülkemizde faaliyet gösterir hale geldi. Rekabetin artmasıyla da güçsüz oto kiralama firmaları sektörden ne yazık ki silinmeye başladı.

Rent a Car Firmaları

Peki dünyaca ünlü araç kiralama firmaları varken, neden lokal firmalar ile çalışmak isteyesiniz ki? Bu durum size ne kazandıracak? Anlatalım..

Dünyaca ünlü rent a car firmalarının ellerinde bulundurduğu tek güç güvendir. Yani size çok popüler bir araç kiralama firmasına gittiğiniz de, o şirket tarafından dolandırılma ihtimaliniz neredeyse yoktur. Yani beklediğiniz hizmeti alamayabilirsiniz veya müşteri temsilcisi sizinle pek de ilgilenemeyebilir ama kandırılmazsınız.

Yukarıda yazdıklarımdan başka global rent a car firmalarından daha farklı bir hizmet almanız pek de mümkün değildir. Peki dünyaca olmasa da ülkemizin popüler rent a car firmaları ile çalışarak neler kazanabilirsiniz?

TMZ Filo Kiralama – Bahçelievler Rent a Car

TMZ Filo Kiralama olarak biz, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleriz. Yani müşterilerimizin memnuniyeti bizler için çok önemlidir.

Bu memnuniyeti yakalayabilmek için sektördeki rent a car firmalarından çok daha farklı bir strateji benimsedik. Yani ya kaliteli hizmet ya da fiyat avantajı seçeneklerinden birini seçmek TMZ Filo Kiralamanın misyonu arasında kesinlikle yer almamaktadır. Yani müşterilerimiz kaliteli hizmet, kaliteli kiralık araçlar ve uygun fiyatları bir arada bulmaktadırlar. Müşterilerimiz ile yıllarca süren anlaşmalarımızı bu misyonumuz sayesinde kazanmaktayız.

Global bir rent a car firması ile çalışmak yerine Bahçelievler Rent a Car firması olan TMZ Filo Kiralama ile çalışmak size unutulmaz bir deneyim sunacaktır. Dünyaca ünlü bir oto kiralama firmasının verdiği güveni, fiyat avantajı ile müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.

TMZ Filo Kiralama Ne Gibi Hizmetler Vermektedir ?

TMZ Filo Kiralama olarak müşteri portföyümüzün önemli bir kısmını filo kiralama hizmetleri oluşturmaktadır. Kurumsal firmalar ile yaptığımız anlaşmalar ile filo kiralama konusunda bulunduğumuz bölgede lider konuma yükseldik.

Filo kiralama hizmetlerimizin yanı sıra uzun dönem araç kiralama portföyümüz de oldukça geniştir. Özellikle tatil dönemlerinin yaklaşması ile haftalık araç kiralama hizmetlerimizi müşterilerimiz ile buluşturmaktayız.

Siz de TMZ Kiralık Araç Hizmetleri ayıracalığı ile kaliteli hizmet ve uygun fiyat arayışındaysanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[ratings]

Araç Kiralama ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

İstanbul ‘da günümüzde bir çok araç kiralama firması var. İster günlük-haftalık kısa süreli veya ister birkaç aylık, uzun süreli olarak araba kiralayın. Dikkat etmeniz gereken şeyler var. Sonuçta kendinizin bineceği veya şirketiniz için kiralayacağınız araç için araç kiralama firmalarıyla iletişime geçiyorsunuz. Size servis sunacak firmayla aranızda güven ortamının oluşabilmesi için, müşteri olarak sizlerin kafasında herhangi bir soru işareti kalmaması gerek.

İşte bu güven ortamının oluşabilmesi , araç kiralama hizmetinizin hesaplı olabilmesi ve aynı zamanda ihtiyacınız olan araca sahip olmanız için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz .

 1. Araç kiralama işlemlerini yasal izni olan firmalardan gerçekleştirmelisiniz. Yasal olarak araç kiralama izni olmayan bir firma araçlarını bir bedel karşılığında kiralayamaz. Kiralama süresinde sorun yaşamak istemiyorsanız kiralayacağınız firmanın yasal olarak izni olduğundan emin olunuz.
 2. Kiralayacağınız araç veya araçların kilometresini kontrol edin ve rakamı not edin.
 3. Herhangi bir sözleşme imzalamadan önce kiralayacağınız araçlar hakkında bilgi alın, aracın yanına gidin ve hem dışarıdan hem de içeriden kontrol edin. Araç üzerinde hasar ,çizik var mı kontrol edin, fotoğrafını çekin ve firmaya bildirin, gerekirse sözleşmeye not düşün. Araçın içini de kontrol ederek, tüm mekanizmaların d,farların ve ışıkların doğru çalıştığından emin olun.
 4. Kiralık aracın veya araçların maksimum 3 yaşında olmasına özen gösterin. Her zaman yeni araçları kiralayın.
 5. Aracın bagajında stepne ve ilk yardım malzemelerinin bulunduğundan emin olun.
 6. Aracın yakıtını kontrol edin, not düşün.
 7. Kiralık otomobilin, ABS , emniyet kemerlerini ve hava yastıklarını kontrol edin.
 8. Araç kira sözleşmenizi doğru bir şekilde yapın, kira sözleşmesini okuyun ve aklınıza yatmayan bilgileri kiracı firmaya sorun.
 9. Kiralık aracın kasko ve trafik sigortalarının tam olarak yapıldığından emin olun. Kontrol edin
 10. Kaza olması durumunda nelerin yapılması gerektiği konusunda bilgi isteyin, firmadan size yardımcı olabilecek kişilerin telefon numarasını kaydedin
 11. Ne kadar önceden rezervasyon yaparsanız, o kadar kiralayacağınız aracı ucuza bulabilirinsiniz. Sezon öncesi rezervasyonunuzu yapın, fiyatları karşılaştırın.

Gerek firmanız gerekse kendiniz için kiralayacağınız araç için yapmanız gerekenleri düzgün bir biçimde gerçekleştirin. Size düzgün hizmeti sunabilecek firma sizin güveninizi kazanacak, sizler de sorunsuz kiralama tecrübesini yaşayacaksınız. İstanbul Filo Kiralama firmamızda yukarıda belirttiğimiz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Araç portföyümüz ve uygun fiyatlarımız ile ilgili bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İyi Sürüşler

[ratings]