arac-kiralarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Araç Kiralama ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

İstanbul ‘da günümüzde bir çok araç kiralama firması var. İster günlük-haftalık kısa süreli veya ister birkaç aylık, uzun süreli olarak araba kiralayın. Dikkat etmeniz gereken şeyler var. Sonuçta kendinizin bineceği veya şirketiniz için kiralayacağınız araç için araç kiralama firmalarıyla iletişime geçiyorsunuz. Size servis sunacak firmayla aranızda güven ortamının oluşabilmesi için, müşteri olarak sizlerin kafasında herhangi bir soru işareti kalmaması gerek.

İşte bu güven ortamının oluşabilmesi , araç kiralama hizmetinizin hesaplı olabilmesi ve aynı zamanda ihtiyacınız olan araca sahip olmanız için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz .

 1. Araç kiralama işlemlerini yasal izni olan firmalardan gerçekleştirmelisiniz. Yasal olarak araç kiralama izni olmayan bir firma araçlarını bir bedel karşılığında kiralayamaz. Kiralama süresinde sorun yaşamak istemiyorsanız kiralayacağınız firmanın yasal olarak izni olduğundan emin olunuz.
 2. Kiralayacağınız araç veya araçların kilometresini kontrol edin ve rakamı not edin.
 3. Herhangi bir sözleşme imzalamadan önce kiralayacağınız araçlar hakkında bilgi alın, aracın yanına gidin ve hem dışarıdan hem de içeriden kontrol edin. Araç üzerinde hasar ,çizik var mı kontrol edin, fotoğrafını çekin ve firmaya bildirin, gerekirse sözleşmeye not düşün. Araçın içini de kontrol ederek, tüm mekanizmaların d,farların ve ışıkların doğru çalıştığından emin olun.
 4. Kiralık aracın veya araçların maksimum 3 yaşında olmasına özen gösterin. Her zaman yeni araçları kiralayın.
 5. Aracın bagajında stepne ve ilk yardım malzemelerinin bulunduğundan emin olun.
 6. Aracın yakıtını kontrol edin, not düşün.
 7. Kiralık otomobilin, ABS , emniyet kemerlerini ve hava yastıklarını kontrol edin.
 8. Araç kira sözleşmenizi doğru bir şekilde yapın, kira sözleşmesini okuyun ve aklınıza yatmayan bilgileri kiracı firmaya sorun.
 9. Kiralık aracın kasko ve trafik sigortalarının tam olarak yapıldığından emin olun. Kontrol edin
 10. Kaza olması durumunda nelerin yapılması gerektiği konusunda bilgi isteyin, firmadan size yardımcı olabilecek kişilerin telefon numarasını kaydedin
 11. Ne kadar önceden rezervasyon yaparsanız, o kadar kiralayacağınız aracı ucuza bulabilirinsiniz. Sezon öncesi rezervasyonunuzu yapın, fiyatları karşılaştırın.

Gerek firmanız gerekse kendiniz için kiralayacağınız araç için yapmanız gerekenleri düzgün bir biçimde gerçekleştirin. Size düzgün hizmeti sunabilecek firma sizin güveninizi kazanacak, sizler de sorunsuz kiralama tecrübesini yaşayacaksınız. İstanbul Filo Kiralama firmamızda yukarıda belirttiğimiz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Araç portföyümüz ve uygun fiyatlarımız ile ilgili bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İyi Sürüşler

[ratings]

0 cevaplar

Cevapla

Herhangi bir sorunuz varsa paylaşabilirsiniz
Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir